preload logo

نحوه انتخاب پمپ خانگی برای منزل

در بسیاری از مناطق، یک پمپ آب خانگی برای داشتن یک جریان پایدار و با فشار مناسب ضروری است. چه به فشار خوبی برای دوش گرفتن نیاز داشته باشید, یا بخواهید از یک چاه یا منبع آب، آب بردارید یا حتی یک چمن یا باغچه خانگی خود را آبیاری کنید, یک پمپ آب خانگی می‌تواند کمک‌کننده و همراه شما باشد. اما با وجود انواع زیادی از پمپ‌های آب خانگی, تصمیم‌گیری در مورد اینکه بهترین پمپ آب خانگی برای نیازهای شما چه گزینه‌ای خواهد بود, مشکل است. ما به شما نحوه انتخاب پمپ خانگی برای منزل را آموزش می‌دهیم

در این مقاله ما به شما کمک خواهیم کرد تا این تصمیم را راحت‌تر و با اطلاعات بیشتری بگیرید

بیایید در مورد این‌که چطور می‌توانید پمپ‌های آب خانگی را انتخاب کنید و چه عواملی را لازم است هنگام انتخاب و خرید در نظر بگیرید صحبت کنیم.

انتخاب پمپ
انتخاب پمپ

نوع پمپی را که نیاز دارید را مشخص کنید

اول‌ ازهمه شما باید نوع پمپ آب خانگی‌ای را که نیز دارید مشخص کنید. نوع پمپ آب خانگی‌ای که شما انتخاب می‌کنید به منبع تأمین آب شما و همین‌طور انتظار و هدف شما از به کار گرفتن یک پمپ آب, بستگی دارد. این‌ها انواع اصلی پمپ‌های آب هستند:

1. پمپ‌های غرقابی

این پمپ‌ها را می‌توان به‌طور کامل در آب یک منبع یا تانکر آب و یا یک چاه باز زیر آب فرو برد. پمپ‌های غرقابی شناخته‌شده‌ترین پمپ‌های آب شهری هستند. همان‌طور که این نام نشان می‌دهد, این پمپ‌ها حتی زمانی که کاملاً در آب فرورفته‌اند کار می‌کنند و به‌طورکلی به توان کمتری نیاز دارند تا به شما نتایج بهتری را در مقایسه با پمپ‌های دیگر بدهند. بسته به منبع تأمین آب, شما می‌توانید یک پمپ آب را درون آب شناور و یا یک پمپ آب در درون‌چاهی را برای تأمین نیازهای خود به کار بگیرید.

پمپ‌های غرقابی
پمپ‌های غرقابی

2. پمپ‌های کمپرسوری

این پمپ‌ها برای انتقال آب به‌ جایی که بازدهی آب کمتر است مورداستفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها هوای فشرده را به پایین لوله تحویل پمپ می‌کنند تا حباب‌های هوا بسیار خوبی در آب ایجاد کنند تا ترکیبی ایجاد کنند که سبک‌تر از آب اطراف است. این تفاوت در چگالی موجب می‌شود که ترکیب سبک‌تر هوا و آب از طریق لوله تخلیه بالا و پایین برود. پمپ‌های کمپرسوری Crompton دارای محدوده قدرت هستند که از ۱ تا ۲ HP و محدوده تخلیه ۴۲۰۰ تا ۱۰۵۰ لیتر در ساعت متغیر است.

پمپ‌های کمپرسوری
پمپ‌های کمپرسوری

3. پمپ‌های سانتریفیوژی

این مدل پمپ‌ها یک جریان ثابت و شدید آب با آب موجود در زیرزمین را فراهم می‌کنند. این پمپ‌ها می‌توانند آب را از عمق ۲۵ فوتی بالا ببرند. پمپ‌های سانتریفیوژی جزو قابل‌اعتمادترین انواع پمپ‌ها هستند وقتی ک موضوع یک جریان ثابت و شدید به میدان می‌آید. پمپ آب سانتریفیوژی ماشینی است که از چرخش به‌منظور انتقال سرعت به مایع استفاده می‌کند و سپس آن سرعت را به جریان تبدیل می‌کند.

پمپ‌های سانتریفیوژی
پمپ‌های سانتریفیوژی

4. پمپ‌های احیاکننده خود پرایمینگ

همانند پمپ‌های سانتریفوژی, این مدل پمپ‌ها نیز برای بلند کردن آب مورداستفاده قرار می‌گیرند اما نیاز به آماده‌سازی ندارند. آن‌ها می‌توانند برای انتقال آب از یک مخزن زمینی به یک مخزن سربار استفاده شوند. پمپ‌های احیاکننده خود پرایمینگ نیاز به آب دارند که در بدنه آن‌ها وجود داشته باشد و می‌توانند بر مشکل مخلوط شدن هوا ک پمپ‌های سانتریفیوژی با آن مواجه‌اند فائق آیند.

پمپ‌های احیاکننده خود پرایمینگ
پمپ‌های احیاکننده خود پرایمینگ

5. پمپ‌های سیرکولاسیون خطی

این پمپ‌ها برای پخش آب داغ یا سرد درون خانه استفاده می‌شوند. آن‌ها عموماً با یک هیتر آب نصب می‌شوند تا آب‌گرم‌کن را به بخش‌های مختلف خانه برسانند. پمپ آب سیکولاسیون خطی در داخل خانه برای گردش آب داغ یا سرد به داخل یا از رادیاتورهای آب داغ, ماشین‌های شستشو و… استفاده می‌شود.

پمپ‌های خطی به‌راحتی می‌توانند برای کار با لوله‌کشی موجود نصب شوند. پمپ‌های سیرمواسیون خطی معمولاً با افزایش فشار خودکار همراه هستند و عملیات on / off را به‌صورت خودکار انجام می‌دهند, بنابراین لازم نیست هر بار که نیاز باشد آن را روشن و خاموش‌کنید.

"<yoastmark

6. بوستر پمپ‌ها

هنگامی‌که یک جریان فشرده از آب موردنیاز است، برای مثال در چمن و یا حمام، این نوع پمپ مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای به دست آوردن جریان آب بدون وقفه و تحت‌فشار در حمام و یا چمن‌های انبوه، طیف وسیعی از مجموعه‌ی بوستر پمپ‌ها وجود دارد که برای کاربردهای آب بالا نیز مناسب هستند.

بوستر پمپ‌ها
بوستر پمپ‌ها

مشخصات را بررسی کنید

هنگامی‌که شما تصمیم گرفتید چه نوع پمپ آب خانگی‌ای را می‌خواهید بخرید, باید به مشخصات ظاهری و فنی آن نگاه کنید. این بخش مهمی از انتخاب پمپ آب منزل شما است که باید قادر به ارائه مقدار کافی آب با فشاری که به آن نیاز دارید باشد. در زیر برخی از ویژگی‌هایی که باید به آن‌ها نگاه کنید و این‌که آن‌ها چه معنایی دارند, آورده شده است:

نرخ تخلیه: که به‌عنوان نرخ جریان نیز شناخته می‌شود، با واحد لیتر در دقیقه (LPM) اندازه‌گیری می‌شود. این مقدار آب پمپ ‌شده در یک زمان خاص خواهد بود. هر چه بیشتر باشد, پمپ شما سریع‌تر پمپ می‌کند. یک محدوده ۱۰۰ – ۲۰۰ LPM معمولاً برای یک خانواده کافی است.

محدوده پمپ عمودی (head range): در اینجا به سر تخلیه – یعنی فاصله عمودی که پمپ شما پمپاژ آب را انجام می‌دهد اشاره می‌کند. دامنه محدوده پمپ عمودی باید در محدوده‌ای باشد ک پمپ بتواند به‌طور مؤثر آب را تا طبقات بالای پمپاژ کند. این مقدار در متر (m) اندازه‌گیری می‌شود.

قدرت: این مقدار انرژی الکتریکی است که هنگام استفاده توسط پمپ مصرف می‌شود و می‌تواند در کیلووات (kw) و اسب‌بخار (HP) اندازه‌گیری شود.

مشخصات تضمین پمپ را بررسی کنید

به دلیل اینکه پمپ‌های آب خانگی قطعات زیادی دارند احتمال خرابی در آن‌ها زیاد است درنتیجه بهتر است ک شما پمپی با تضمین معتبر و مدت مناسب تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل دغدغه نگرانی زیادی نداشته باشید.

شرکت صنایع آبارا از سال ۱۳۷۳ در ایران با تکیه بر ارتباطات قوی بین‌المللی و اعتبار بالا توانست سرمایه گذار خارجی جذب کند و محصولاتی نظیر  الکتروپمپ‌های صنعتی و الکتروپمپ‌های تاسیساتی لجن‌کش و کف‌کش بوسترپمپ پمپ‌های آتشنشانی الکتروپمپ‌های ابر و .. روانه‌ی بازار کرد.

همچنین توانست بنا به نیازهای مصرفی بازار تقاضا پمپ‌های استاندارد را در سطح بالایی از کیفیت به بازار معرفی و ارائه نماید.

شرکت صنایع پمپ آبارا با سرمایه گذاری ابارا ژاپن عرضه کننده انواع پمپ با کیفیت بالا در ایران می‌باشد.

برای دریافت مشاوره جهت خرید انواع پمپ آب با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت صنایع پمپ آبارا ارائه دهنده انواع پمپ آب خانگی مناسب برای آب استخر ها را  در برندهای ابارا و ABR در ایران می باشد.

همچنین می توانید برای دریافت تمام کاتالوگ های محصولات شرکت پمپ ابارا به بخش کاتالوگ محصولات مراجعه نمایید.

پیج اینستاگرام شرکت پمپ ابارا را دنبال نمایید.

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

WeCreativez WhatsApp Support
همکاران ما در کوتاه ترین زمان به سوالات شما پاسخ خواهند داد.
سلام، میتونی اینجا سوالتو بپرسی؟ ?