آشنایی با پمپ های سیرکولاتور

یکی از انواع پمپ های سانتریفیوژ، پمپ های سیرکولاتور هستند که وظیفه اصلی آن ها در ساختمان، گردش آب (گرم یا سرد) در سیستم های توزیع کننده حرارت و برودت ...

access_time ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۳ آذر
remove_red_eye 34 بازدید
آشنایی با پمپ های سیرکولاتور

یکی از انواع پمپ های سانتریفیوژ، پمپ های سیرکولاتور هستند که وظیفه اصلی آن ها در ساختمان، گردش آب (گرم یا سرد) در سیستم های توزیع کننده حرارت و برودت است. بعنوان مثال در صورت عدم وجود پمپ سیرکولاتور در یک ساختمان، پس از باز شدن شیر آب گرم نیاز است تا مدت زمانی بگذرد تا آب گرم در اختیار مصرف کننده قرار گیرد. حال آنکه در صورت استفاده از پمپ سیرکولاتور، آب گرم موجود در لوله کشی انرژی خود را از دست نمی دهد و لذا به محض تقاضای مصرف کننده، آب گرم در دسترس خواهد بود.

پمپ های سیرکولاتور معمولا با توجه به میزان دبی که از خود عبور می دهند به دو دسته سیرکولاتور خطی و سیرکولاتور زمینی تقسیم می گردند. در پمپ های سیرکولاتور خطی که اصطلاحاً به آن ها پمپ های in line هم گفته می شود، پمپ بر روی خط لوله نصب می شود، حال آنکه در پمپ های سیرکولاتور زمینی به علت وزن زیاد پمپ، امکان نصب آن بر روی خط لوله وجود ندارد و بایستی پمپ روی شاسی مستقر شود. با توجه به اینکه وظیفه اصلی پمپ سیرکولاتور، جبران افت فشار در مدار و افت فشار در دیگ بخار است، این نوع پمپ ها معمولا هد پایینی دارند.

www.ebara.ir