preload logo

فلوتر (قطع کن)

به احتمال زیاد برای شما هم باید اتفاق افتاده باشه، هنگام خریدن پمپ کف‌کش مغازه‌دار ازتون سوال بکنه همراه پمپ فلوتر (قطع کن) هم می‌خواهید یا نه. در اینجا چند سوال بوجود می‌آید،

فلو‌تر چی هست؟ در اجزای پمپ فلو‌تر دقیقا چه کاری را انجام می‌دهد؟ پمپ شما فلو‌‌تر دارد؟ ارزش دارد که برای فلو‌تر یک مبلغ اضافه پرداخت کنیم؟

در ادامه مقاله به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.

شرح فلوتر

قطع‌کن (فلوتر) یک کلید بسیار کوچک می‌باشد که داخل یک محیطی قرار گرفته که آب به آن نفوذ نکند. این قطع‌کن برای این طراحی شده که اندازه و ارتفاع آبی که درون مخازن وجود دارد را اندازه‌گیری کند تا دستور قطع و وصل کردن آب را به پمپ بدهد.

قطع کن

نحوه کارکرد فلوتر

طرز کار فلوترها بسیار راحت است. همانطور که گفته شد، فلو‌تر کلیدی می‌باشد که درون آب به صورت شناور رها شده است. زمانی که آب درون چاه یا مخزن مورد نظر به سمت بالا حرکت کرده، کلیدی که داخل دستگاه قطع‌کن قرار دارد زده می‌شود و به پمپ دستور می‌دهد که روشن شود. همچنین با مصرف آب، سطح آبی که درون چاه و یا مخزن وجود دارد به سمت پایین حرکت کرده و در واقع خالی می‌شود، کلید فلوتر (قطع کن) به پمپ دستور می‌دهد که آب را درون منبع مورد نظر جمع کند.

فلوتر چه کاربردی دارد

در تمام سیستم‌های آب‌رسانی، مانند دستگاه‌های تصفیه آب که مخزن‌های آن‌ها هر لحظه از آب پر شده و بلافاصله بعد مدت کوتاهی مجدد خالی می‌شود. فلو‌تر با استفاده از اتومات کردن پمپ‌های آب می‌تواند خاموش و روشن شدن پمپ را بر اساس خالی و پر بودن مخازن و سطح آب موجود در آن‌ها تنظیم کند. اگر مخزن پر از آب باشد، فلوتر پمپ را خاموش کرده و با انتقال آب در لوله‌ها و پایین آمدن سطح آب موجود در مخزن مجددا دستور روشن شدن پمپ را می‌دهد.

دلیل مهم بودن فلوتر

فلوتر  از اینکه پمپ بدون آب کار کند سریعا جلوگیری می‌کند. همچنین از داغ کردن بسیار زیاد الکتروموتور و در نتیجه سوختن آن هم پیشگیری می‌کند. مفید بودن فلو‌تر زمانی معلوم می‌شود که برای مخزن‌ها و چاهی هر لحظه در حال خالی و پر شدن است استفاده شود. به این دلیل که شما باید دائما بالای سر چاه یا مخزن مورد نظر ایستاده باشید. هر موقع سطح آب پایین آمد پمپ را روشن کنید، همچنین هر وقت هم بالا آمد پمپ را روشن کنید.

فلوتر همین کار را با یک کلید برای کسانی از آب مخازن استفاده دارند و دارای پمپ هستند انجام می‌دهد تا در وقت و انرژی صرفه جویی شود.

اهمیت فلوتر
اهمیت فلوتر

ضرورت داشتن فلوتر

ضرورت داشتن فلوتر به نوع مصرف شما و پمپ و مخرن شما بستگی دارد. اگر شما از مخرنی استفاده می‌کنید که هر لحظه در حال خالی و پر شدن است، شما باید از فلوتر استفاده کنید.

ولی اگر مصر شما آنقدر زیاد نیست و حجم زیادی از آب را خارج نمی‌کنید، مانند مصارف خانگی در این حالت نیازی به فلوتر (قطع کن) ندارید. همچنین اگر قصد این را دارید که شناور را در یک چاه نصب کنید یا از کف‌کش استفاده کنید و از این اطلاع دارید که سطح آب چاه خیلی پایین نخواهد آمد و پمپ در هیچ صورت بدون آب کار نخواهد کرد، باز هم نیازی به فلوتر نیست.

خراب شدن فلوتر

فلوتر برای درست کار کردن نیاز دارد که در آب معلق باشد. به خاطر همین تمامی مشکلات قطع‌کن‌های که در منازل استفاده می‌شود و کف‌کش ها به خرابی قطع‌کن مربوط است. با عوض کردن فلوتر مشکل رفع خواهد شد. در بیشتر موارد خراب شدن قطع‌کن زمانی اتفاق می‌افتد که به دستگاه ضربه وارد شود یا آب نشتی پیدا کند و خود مدار کلید دچار مشکل شود.

برای دریافت مشاوره جهت خرید انواع پمپ آب با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت صنایع پمپ آبارا ارائه دهنده انواع پمپ آب خانگی، پمپ صنعتی، پمپ استخر ها و… با برند ABR در ایران می‌باشد.

همچنین می توانید برای دریافت تمام کاتالوگ های محصولات شرکت پمپ آبارا به بخش کاتالوگ محصولات مراجعه نمایید.

پیج اینستاگرام شرکت پمپ ابارا را دنبال نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

WeCreativez WhatsApp Support
همکاران ما در کوتاه ترین زمان به سوالات شما پاسخ خواهند داد.
سلام، میتونی اینجا سوالتو بپرسی؟ ?