preload logo

لوله بای پس پمپ آب ساختمان

خوب است بدانید؛ لوله بای پس پمپ آب ساختمان در شرایطی که پمپ آبرسانی ساختمان کار نمی‌کند، مثلا بدلیل قطع برق، بخاطر وجود مخزن ذخیره در ورودی ساختمان، عملا آب به هیچ کدام از طبقات نمی‌رسد. این مساله از آن جا ناشی می‌شود که آب با فشار شبکه شهری به مخزن وارد می‌شود ولی در داخل مخزن فشار نسبی آن به صفر (فشار اتمسفر) تقلیل پیدا می‌کند و به این ترتیب نمی‌تواند به سمت واحدهای مسکونی حرکت کند. به شکل زیر دقت کنید آب شهری با فشار 1.5 بار به مخزن می رسد ولی فشار ورودی به پمپ به اندازه ارتفاع آب در مخزن و به مقدار 0.2 بار خواهد بود.

لوله بای پس پمپ آب ساختمان

شما همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرشرسوییچ، مقاله منبع ذخیره آب را مطالعه نمایید.

برای رفع این مشکل از یک مسیر بای استفاده می‌شود که پمپ و مخزن ذخیره و دیگر تجهیزات جانبی را دور زده و آب را مستقیما به خط لوله ساختمان می‌رساند. به این ترتیب با قطع شدن برق، آب با همان فشار اندک شبکه تا حدی به طبقات می‌رسد. البته فشار در واحدهای مسکونی کافی نیست ولی قطعا بهتر از قطعی آب خواهد بود.

لوله بای پس پمپ آب ساختمان

از آن جا که به هنگام کار پمپ ممکن است آب از این مسیر بای پس به عقب برگشته و سیرکوله شود حتما باید از یک شیر یکطرفه مطمین در این قسمت استفاده نمود. در دو سمت این شیر یکطرفه هم باید از شیر فلکه استفاده نمود.

حسن دیگر وجود مسیر بای پس آن است که در شرایطی که فشار شبکه شهری به اندازه کافی بالا باشد (بالاتر از مقدار استارت کلید فشار) عملا پمپ روشن نمی‌شود و بدون مصرف برق و استهلاک پمپ، آب با فشار کافی به طبقات ساختمان می‌رسد.

شرکت صنایع آبارا

از سال ۱۳۷۳ در ایران با تکیه بر ارتباطات قوی بین‌المللی و اعتبار بالا توانست سرمایه گذار خارجی جذب کند. محصولاتی نظیر الکتروپمپ‌های صنعتی و الکتروپمپ‌های تاسیساتی لجن‌کش و کف‌کش بوسترپمپ پمپ‌های آتشنشانی الکترو پمپ‌های ابر و .. روانه‌ی بازار کرد.

همچنین توانست بنا به نیازهای مصرفی بازار تقاضا پمپ‌های استاندارد را در سطح بالایی از کیفیت به بازار معرفی و ارائه نماید.

شرکت صنایع پمپ آبارا عرضه کننده انواع پمپ با کیفیت بالا در ایران می‌باشد.

برای دریافت مشاوره جهت خرید انواع پمپ آب با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت صنایع پمپ آبارا ارائه دهنده انواع پمپ آب خانگی، صنعتی، بوستر پمپ، پمپ استخر و… با برند ABR در ایران می‌باشد.

همچنین می توانید برای دریافت تمام کاتالوگ های محصولات شرکت پمپ ابارا به بخش کاتالوگ محصولات مراجعه نمایید.

پیج اینستاگرام شرکت پمپ ابارا را دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

WeCreativez WhatsApp Support
همکاران ما در کوتاه ترین زمان به سوالات شما پاسخ خواهند داد.
سلام، میتونی اینجا سوالتو بپرسی؟ ?