preload logo

کاربرد های پمپ آب

پمپ آب cda

کاربرد های پمپ آب بسیار متنوع است. در بسیاری از موارد از پمپ های آب استفاده می شود. عمدتا از پمپ های آب برای تامین پیوسته آب در صنایع ، موسسات تجاری ، منازل ، بیمارستان ها و آکواریوم ها و غیره … استفاده می شود.

ما همچنین می توانیم از پمپ های آب برای تامین و حمل و جابجایی مایعات مختلف، بسته به ظرفیت پمپ استفاده کنیم.

ماشین آلات زندگی ما را بسیار آسان ساخته اند ، زمانی مردم برای استفاده از آب مجبور بودند آب را از چاه بالا بکشند و آن را با سطل به محل مورد نظر خود حمل کنند . پمپ آب برای اولین بار توسط جوزف مونتگلیفر( Joseph Montgolfier) در سال 1796 اختراع شد و زندگی را برای افراد آسانتر کرد .

متداولترین پمپ های آبی که استفاده می شوند پمپ های آب شناور و پمپ های آب جتی هستند . استفاده های متفاوتی از پمپ های آب می شود.

در ادامه به برخی کاربرد های پمپ آب خواهیم پرداخت :

استفاده در مجتمع های مسکونی

پمپ آب یکی از مهم ترین ماشین آلات مورد استفاده در منازل می باشد . از پمپ آب برای انتقال آب از مخزن ذخیره آب و یا چاه به حمام ، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه استفاده می شود . همچنین از آن در آبیاری باغ ها با سیستم آبپاشی اتوماتیک به منظور تامین آبیاری باغ و چمنزار و دشت نیز استفاده می شود. یکی دیگر از کاربرد های مهم پمپ های آب، تخلیه آب (آب باران) زیر ساختمان ها است.

جهت مشاهده انواع پمپ آب خانگی کلیک نمایید.

استفاده در کشاورزی

بیش از 5/2 میلیارد نفر روستایی در سراسر جهان برای امرار معاش خود در بخش کشاورزی کار می کنند و ممکن است بدون تامین آب کافی در تمام فصول سال نتوانند هر چیزی را در مزارع خود کشت کنند. یک پمپ آب خوب نقش مهمی در تامین آب بخش کشاورزی دارد . در این بخش از پمپ آب برای انتقال آب از چاه های آب ، مخازن آب ، دریاچه ها ، نهرها و رودخانه ها به سمت زمین های کشاورزی استفاده می شود . همچنین گاهی اوقات از آن برای پاشیدن و پخش کردن کود های مایع برای محصولات کشاورزی استفاده می شود .

استفاده در صنایع

به طور مشخص در صنایع ، تامین آب مورد نیاز یکی از مهم ترین موضوعات در فعالیت های روزانه می باشد . در برخی از مناطق ، حکومت های محلی خواستار نصب یک سیستم تامین آب خوب و حفظ سطح آب کافی در مخازنی که مسئولیت رسیدگی به مسائلی مانند آتش نشانی را دارند ، هستند. سیستم های تامین آب اطمینان از تامین آب کافی برای به کار بردن در بخش مورد نیاز را ایجاد می کند و آن شامل حمل آب از مخزن آب و یا ذخیره سازی آب برای هدف مورد نیاز است . پمپ آب قلب هر سیستم تامین آب است .

استفاده در مقابله با حریق

دو چیز مهم ترین استفاده را در طی مقابله با حریق دارند، آب و آتش نشانان . پمپ آب نقش مهمی در عملکرد آبپاش های آتش نشانی دارد . پمپ آب ، آب را از مخزن آن بیرون می کشد و با اعمال نیرو به آب موجب می شود که آب آن آبپاش آتش نشانی بتواند به هر طبقه از ساختمان برسد .

استفاده های بیشتری نیز برای پمپ آب وجود دارد . بهتر است قبل از خرید یک پمپ آب ، با مراجعه به وبسایت تولید کنندگان و فروشندگان پمپ آب ، و با رفتن به قسمت ویژگی ها و لیست قیمت پمپ های آب دنبال مورد مناسب برای کاربردمان باشیم. به این ترتیب ما می توانیم اطلاعات کافی در مورد محصولی که برنامه ریزی برای خرید آن را داریم داشته باشیم.

جهت دسترسی به انواع پمپ آب و خرید این محصولات به فروشگاه اینترنتی پمپ آبارا مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

WeCreativez WhatsApp Support
همکاران ما در کوتاه ترین زمان به سوالات شما پاسخ خواهند داد.
سلام، میتونی اینجا سوالتو بپرسی؟ ?